Ogłoszono program MULLIGAN™ Concept na wiosna 2021 r!

Program na wiosna 2021 roku jest już dostępny na stronie internetowej. Kurs organizujemy ponownie w pięknym mieście Krakowie.

Metoda MULLIGAN™ Concept jest niezbędnym kursem dla każdego fizjoterapeuty, który chce być w stanie leczyć ręcznie (tj. wyłącznie rękoma jako narzędziem) i osiągać dobre wyniki. Techniki takie jak mobilizacja za pomocą ruchu (MWM) oznaczają w 100% bezbolesne i bezpieczne rozwiązania wielu dolegliwości.

MULLIGAN™ Concept jest zorientowana na funkcje. Oznacza to, że sprawdzane jest, która funkcja została zakłócona (na przykład obracanie nadgarstka). Następnie szukamy rozwiązania tej zakłóconej funkcji. Robimy to, dokonując niewielkiej zmiany położenia stawu (mobilizacja) i łącząc je z jednoczesnym wykonywaniem przez pacjenta (problematycznego) ruchu. Połączenie interwencji z aktywnym ruchem musi być w 100% bezbolesne. Pojawienie się bólu oznacza natychmiastowe zatrzymanie się i poszukiwanie pozycji, w której można to zrobić bez bólu. Gdy jest 100% bezboleśnie, terapeuta jest w dobrej pozycji i może wykonać szereg prób, w wyniku których „pamięć” powraca. MULLIGAN™ Concept oznacza zatem w zasadzie test i leczenie w jednym.

Jest to sukces koncepcji, ponieważ jeśli zostanie zrealizowana, terapia ta daje szybkie i trwałe rezultaty.

Jeśli jeszcze nie wziąłeś udziału w tym kursie, zarejestruj się na jeden z następujących kursów MULLIGAN™ Concept!