DSC07412
Nauczyciel

 René Claassen

René Claassen z MULLIGAN ™ Concept Teachers Association (MCTA) pochodzi z Holandii. Jest jednym z członków założycieli założonej w 1995 r. MCTA. Od ponad 18 lat prowadzi kursy MULLIGAN™ Concept w Polsce. Wykładał w różnych miastach w Polsce, ale głównie w Krakowie. Podczas kursów zawsze pomaga mu tłumacz języka polskiego, aby studenci mogli dobrze zrozumieć wyjaśnienia.

W 1994 r. René wraz z kolegą odbyli kilkutygodniowy staż w Brian Mulligan w Nowej Zelandii, aby intensywniej poznać tę koncepcję. Po założeniu MULLIGAN™ Concept Teachers Association w 1995 roku przewodniczył tej organizacji przez 10 lat. René uczy Mulligan Concept od ponad 25 lat, głównie w Holandii, Belgii i Polsce.

René Claassen zdobył pierwsze doświadczenie zawodowe w holenderskich Królewskich Siłach Powietrznych. W tym okresie uzyskał dyplom Cyriaxa i terapii manualnej (Maitland). Ponadto brał udział w kursach koncepcji Mc Kenziego, Jenny McConnell i kilku innych kursach terapii manualnej.

W 1990 roku René rozpoczął własną praktykę w Vught. Doświadczenie zdobywał w świecie sportu, zajmując się narodowymi drużynami sportowymi, takimi jak holenderska selekcja kobiet w hokeju na lodzie (1992-1994) i holenderska narodowa drużyna pływacka (1999-2000). W ostatnich latach specjalizował się w golfie w połączeniu z fizjoterapią. Nadzoruje najlepszych golfistów.

Obecnie, w ramach grupy MCTA, zajmuje się głównie prawami i płatnościami dotyczacymi produktów, publikacji i sprawami związanymi ze znakami towarowymi. 

W 2017 roku René opracował wraz ze swoim kanadyjskim kolegą Jackiem Millerem aplikację MULLIGAN™ Concept, bardzo przyjazną dla użytkownika aplikacją, w której pokazano ponad 185+ technik. (Można ją również pobrać z tej witryny).

René mieszka w ‘s-Hertogenbosch w Holandii i pracuje tam w prywatnej praktyce (CityFysio), którą prowadzi ze swoim kolegą, a także swoim synem, Rogierem.

Keynote speaker

  • Conference AET-TM, Spanish Physiotherapy & Manual Therapy Association, “Pathogenesis of mechanical dysfunction of the rotator cuff”, Madrid, Spain, November 2015
  • European School of Physiotherapy, Amsterdam, NL, March 2015
  • Faculty of Kinesiology and Rehabilitation Sciences, University of Leuven, Belgium, November 2014
  • Academy of Physical Therapy THIM van der Laan, Nieuwegein, NL, May 2012, 2013, 2014
  • 1e National Congress Elastic Taping, Ede, NL, December 2012
  • NVMT congress, speaker and member of the forum, March 2009