Brian Mulligan

Brian Mulligan

“W całej dziedzinie medycyny mięśniowo-szkieletowej nie naucza się innych praktycznych koncepcji terapii manualnej, których zastosowanie daje natychmiastowy, bezbolesny efekt. Dodatkową zaletą jest to, że sprawdzenie czy można je zastosować zajmuje tylko około 2 minut, a przy odpowiednich umiejętnościach powinny okazać się skuteczne u 70% pacjentów”. Cytat pochodzi od Briana Mulligana, założyciela MULLIGAN ™ Concept.

Każdy, kto miał styczność z Brianem Mulliganem na żywo podczas wykładu lub kursu, nie zapomni prędko tego spotkania. Łącząc ponad 50 lat doświadczenia z ogromnym poczuciem humoru, w ostatnich dziesięcioleciach umieścił swoją metodę na mapach. W 2007 roku otrzymał nagrodę „International Service Award” od Prezesa WCPT za wyjątkowe osiągnięcia w fizjoterapii. Następnie w 2016 roku otrzymał prestiżową nagrodę Maitland od I.F.O.M.P.T. w Glasgow za wkład w terapię manualną. 

Brian Mulligan mieszka w Wellington w Nowej Zelandii. Przez lata prowadził tam własną praktykę, a także aktywnie nauczał koncepcji, którą rozwijał przez dziesięciolecia. Dzisiaj Brian Mulligan jest niemłody, ale nadal działa w Stowarzyszeniu Nauczycieli MULLIGAN™ Concept. 

Kursy Mulligan Concept są pomocne, ponieważ kładą nacisk głównie na praktykę, a nabyte umiejętności można zastosować natychmiast. Wykorzystując w dzisiejszych czasach z bezbolesnych, a zatem bezpiecznymi technikami, MULLIGAN™ Concept szybko zyskała wielu zwolenników. Techniki Briana Mulligana są również znane jako MWMS (Mobilizations With Movement), NAGS, SNAGS i PRPS. 

Koniecznie obejrzyj film wideo “This is the MULLIGAN™ Concept – 2019” na tej stronie internetowej lub naszych kanałach mediów społecznościowych, aby dowiedzieć się więcej o tej inspirującej osobowości!